فروش اقساطی خودرو

دانستنی هایی درباره فروش اقساطی خودرو

 درباره فروش اقساطی خودرو بدانیم!

خودرو یکی از لوازم ضروری زندگی امروز محسوب می شود. اما به دلیل قیمت بالا همه خانواده ها قادر به خرید آن نیستند. از این رو بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند خودرو را به صورت اقساط کوتاه مدت یا بلند مدت خریداری کنند. اگر چه بسیاری از موسسات و بانک ها هم با پرداخت وام به مشتریان آنها را برای خرید خودرو یاری می کنند، اما از آنجا که برخی از مشتریان برای دریافت وام باید روال اداری را طی کنند و از سوی دیگر گاهی زمان زیادی هم ندارند و یا به دلیل نیاز مبرم به خودرو، به خرید اقساطی خودرو روی می آورند. مشتریانی که قصد دارند تا از شرکت های فروش اقساطی خودرو محصول مورد نظر خود را خریداری کنند، باید به چندین نکته توجه داشته باشند:

  • نوع خودروی خریداری شده

در فروش اقساطی خودرو نوع خودروها تعیین کننده تعداد اقساط و پیش پرداخت است که از سوی شرکت فروشنده مشخص می شود و خریدار با پذیرش شرایط برای خرید و تحویل خودرو اقدام می کند. به هر میزان که قیمت خودرو بیشتر می شود، میزان پیش پرداخت و همچنین مقدار قسط ها هم بیشتر می شود. برای خودروها سال تولید هم به عنوان ملاک دیگری در تعیین قیمت است و هر چه خودرو در سال های دورتر تولید شده و یا کارکرد آن بیشتر باشد، قیمت خودرو کمتر محاسبه می شود.

  • فروش اقساطی خودرو وارداتی

برخی شرکت ها در زمینه فروش اقساطی خودرو وارداتی قعالیت دارند. این خودروها گرانقیمت هستند و از امکانات فوق العاده ای برخوردار هستند. بدنه مقاوم و تجهیزات مدرن از جمله ویژگی های بارز خودروهای وارداتی است. اما خریداران باید به شرایط مالی و توانایی پرداخت اقساط در زمان تعیین شده هم توجه داشته باشند. برخی از مشتریان زمان خرید توان مالی پرداخت هزینه پیش پرداخت را دارند، اما ممکن است پس از آن، توانایی پرداخت اقساط سنگین را نداشته باشند.

  • فروش اقساطی خودرو داخلی

شرکت های ایرانی تولید کننده خودروهای (سایپا و ایران خودرو) هر چند وقت یک بار شرایطی را برای فروش اقساطی خودرو داخلی در نظر می گیرند تا از این طریق فرصتی برابر برای همه ایرانیان فراهم شود که بتوانند خودروی ایرانی را با شرایط آسان خریداری کنند. مشتریان و علاقمندان به خرید محصولات داخلی می توانند با مراجعه به وب سایت شرکت ایران خودرو و سایپا از این شرایط مطلع گردند. در غیر اینصورت با مراجعه به شرکت های فروش اقساطی خودرو داخلی می توانند محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.

  • توجه به ضمانتنامه های خودروها

مشتریانی که از شرکت های فروش خودرو محصول مورد نظر خود را خریداری می کنند، باید به ضمانتنامه و کارت گارانتی محصول توجه کنند. در این رابطه رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه ای نحوه اخذ ضمانتنامه بانکی بابت فروش اقساطی خودرو خارجی را برای شرکت های خصوصی تعیین می کند. در مورد خودروهای داخلی، شرکت های سازنده تمامی ضمانت های لازم را به مشتریان خود ارائه می دهند.

فروش اقساطی خودرو

  • توجه به قطعات خودرو

کسانی که قصد خرید خودرو را دارند، باید به قطعات خودرو توجه کنند. حتی زمان خرید از شرکت هایی که به فروش اقساطی خودرو صفر مشغول هستند، باید قطعات خودرو را هم در نظر داشت. داشتن كيسه هواي راننده و سرنشين جلو، فرمان هیدرولیک، سیستم تهویه هوا، سیستم بلندگوي درهاي جلو، پخش CD با كنترل پشت فرمان، چراغ مه شكن جلو و عقب، قابليت تنظيم ارتفاع نور چراغ جلو از داخل خودرو، چراغ همراهي تا درب منزل در محيط هاي تاريك، مجهز به ايموبيلايزر، قفل مركزي با ريموت راديويي، كمربندهاي ايمني جلو با قابليت تنظيم ارتفاع، سيستم كنترل بخار بنزين و …. از جمله مواردی هستند که مشتریان زمان خرید خودرو باید به آنها توجه داشته باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =