اقشار کم درآمد هم می توانند ماشین صفر سوار شوند!

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش شهرنشینی و گسترش روزافزون فضاهای درون شهری بیش از گذشته حس نیاز به وسیله نقلیه شخصی حس می‌شود. این امر در زمانی که ساعت‌ها در انتظار مترو یا وسایل نقلیه عمومی بمانید شدت می‌گیرد.

اگر چه در سال‌های اخیر، شرکت‌های خودرو ساز و مونتاژ کار داخلی با عزمی راسخ سعی در پیشرفت و رسیدن به خودکفایی ملی داشته‌اند، اما بالا بودن نرخ ماشین‌های عرضه شده به بازار، خرید خودروی صفر را برای قشر کم درآمد به امری دست نیافتنی تبدیل کرده است. با این وجود، ارائه تسهیلات و فروش اقساطی خودرو از سوی تولید کنندگان و فروشندگان جاده خرید را تا حدودی برای قشر کم درآمد هموار می‌سازد.

راه‌های خرید اقساطی خودرو

تولیدکنندگان به‌منظور جلب رضایت مشتریان و جلوگیری از رکود بازار فروش، تسهیلات ویژه‌ای را برای خرید اقساطی خودرو در نظر گرفته‌اند. یکی از این موارد، اخذ وام از سوی بانک‌های خصوصی و دولتی می‌باشد. از دیگر روش‌های خرید شرایطی خودرو، اخذ وام‌های خرید از سوی شرکت‌های لیزینگی و دیگری دریافت وام با کسر مبلغی از سوی دلالان است. به‌طورکلی می‌توان گفت ارائه تسهیلات به مشتریان در چند سال اخیر موجب داغ شدن بازار فروش خودرو شده است.

تذکر: اگرچه خرید شرایطی – اقساطی خودرو، به رویای بسیاری از افراد جامعه، جامه عمل می‌پوشاند اما باید این را در نظر گرفت که لیزینگ خودرو و خرید اقساطی، موجب بالاتر رفتن نرخ خودرو می‌شود. خریداران در این نحوه خرید ملزم به پرداختی بیشتر از خرید نقدی خواهند شد. امروزه لیستی بلندبالا از خودروهای اقساطی در نمایشگاه‌های ماشین موجود است؛ اما در اکثر موارد منفعت خریدار نادیده گرفته‌شده است و خرید به ضرر مشتری تمام خواهد شد؛ مبنی بر اطلاعات کسب‌شده، مالکان نمایشگاه ماشین به‌طور معمول بالغ‌ بر 35 درصد از فروش‌ اقساطی خودرو سود خواهند برد. لذا سعی کنید پیش از اقدام به‌منظور تهیه خودروی لیزینگی، اطلاعات خود را در پیرامون خرید اقساطی تکمیل نمایید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =